פרופ׳ ערן לביא

פרופ׳ ערן לביא

וטרינר מומחה ברפואה קלינית של חיות מחמד

הכנת חיית המחמד שלנו לחורף

ימים אלו הם ימים של שינויים, הטמפרטורות יורדות ומזג האוויר הופך קריר וחורפי. מי מאיתנו לא מארגן את הבית ונערך לקראת הימים הקרים והגשומים – אנו בודקים את תקינותם של אמצעי החימום, בודקים את איטום הבית ודואגים להצטייד בביגוד חם – כך גם צריך להיערך ולהתאים את סביבת המחיה של חיית המחמד שלנו לימי החורף.

§ מחסה– חשוב מאוד לספק לחיית המחמד מקום מחסה (כגון מלונה) מוגן מרוחות, מגשמים ומקור, במיוחד לחיות החיות מחוץ לבית. יש לוודא כי אין נזילות וכי המחסה שברשותכם אכן מספק לחיית המחמד סביבה חמה ונעימה.

מומלץ לרפד את הרצפה בשמיכה חמימה – יש לוודא שהשמיכה נשארת יבשה גם בימים הגשומים, ולהחליפה באם היא נרטבת – ניתן לרכוש מיטה ייעודית למטרה זו.

במזג אויר סוער או קריר במיוחד יש לשקול להכניס את חיית המחמד לתוך הבית ולספק לה פינה חמה ונעימה.

§ תזונה – מרבית חיות המחמד נוטות להשמנה בתקופה זו של השנה, בעיקר בשל ירידה בפעילות הגופנית, כיוון שהטיולים הופכים לקצרים יותר, הן מחוסר רצון שלנו הן שלהם לטייל בגשם, וכן בשל עלייה בתאבון ושינויים בחילוף החומרים, שמטרתם לשמור על חום הגוף ולאפשר לבעל החיים להתמודד עם הירידה בטמפרטורה הסביבתית. יש להקפיד על מנות מבוקרות של מזון על מנת שלא יגזימו באכילה.

§ פעילות – בימים קרים וגשומים במיוחד, ימים בהם לא ניתן לצאת עם חיית המחמד לטיולים ארוכים, מומלץ לשחק עמה בתוך הבית ולעזור לה להוציא את האנרגיות אותן היא צוברת, ובדרך זו למנוע פורקן עודפי אנרגיות באמצעות הרס של חפצי הבית כגון רהיטים ושטיחים.

§ פרווה מטופחת – מומלץ להפחית את תדירות הרחיצות ולהימנע מתספורות קצוצות, כיוון שפרווה משמשת כאמצעי בידוד לשמירה על חום גופם של חיות המחמד, כשם שמעיל שומר על חום גופנו. על מנת לשמור על פרווה מטופחת יש להקפיד על הברשות סדירות של הפרווה. אם חיית המחמד חוזרת הביתה מלוכלכת למשל מבוץ, ניתן לרחוץ אותה בעזרת מים פושרים, אך יש להקפיד לייבשה בעדינות מיד לאחר מכן.

§ ביגוד – ביגוד מומלץ בעיקר לגזעי כלבים קטנים ללא כסות עבה של פרווה.

§ פרעושים וקרציות– חשוב לזכור שגם בחורף האפשרות להידבק בפרעושים וקרציות קיימת, לכן חשוב להתמיד בטיפולים מונעים.

הקפדה על כללים אלו תבטיח לחיית המחמד שלכם חורף חם ונעים.

שיתוף ב facebook
Facebook

More to explorer

הכן כלבך לחורף

אם הכלב שלך מבלה בגינה את רוב שעות היום, או אם החתול שלך נהנה מהשמש הקופחת במרפסת, החורף המגיע ישנה את השגרה.

חיסונים לכלבים וחשיבותם

החיסונים נועדו להגן על הכלב ממחלות מידבקות נפוצות, המסכנות את בריאותם וחייהם. החיסונים גורמים לגוף בעל החיים לייצר נוגדנים, שיגנו עליהם מהמחלות.

הוראות טיפול בגור חתולים חדש

חיסונים : גיל 8 שבועות, הגור צריך לעבור סדרה של שני חיסוני מרובע בהפרש של חודש ביניהם. עד סוף תקופת החיסונים לא כדאי להוציא